menu

Przydatne Linki

polecamy

13
Wrzesień
2011

JUBILACI I NAJMŁODSI EMERYCI

Do końca września należy podać nazwiska osób, będących członkami naszego Związku, które:

  • w tym roku szkolnym będą obchodziły jubileusz 25-lecia pracy zawodowej,
  • przeszły na emeryturę.

    Tel. 324233120,         533 651 947.


    07
    Wrzesień
    2011

    UROCZYSTOŚCI W JASTRZĘBIU ZDROJU

    31 sierpnia to jedna  z tych pięknych rocznic, kiedy możemy świętować zwycięstwo. Bo dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości, że Solidarność zwyciężyła, chociaż byli tacy, którzy chcieli ją zniszczyć. Mamy powody do radości: żyjemy w  wolnym kraju, dołączyliśmy do Unii Europejskiej, swobodnie podróżujemy po Europie. Chociaż często  z troską patrzymy w przyszłość, nic nie powinno nam zakłócić radości i dumy z wydarzeń Sierpnia 1980 roku. Dlatego też nasi członkowie  wzięli udział w obchodach rocznicy porozumień sierpniowych w Jastrzębiu Zdroju.

    30
    Sierpień
    2011

    szkolenie z zakresu świadczeń socjalnych

    20 września 2011r. o godz.13.00 w Biurze Związku przy ul. Chrobrego 29  ( SP 1 ) odbędzie się szkolenie z zakresu świadczeń socjalnych – akty prawne, tworzenie regulaminów                           oraz ich funkcjonowanie w placówkach oświatowych.   W programie wykład oraz dyskusja.
    Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

    Zgłoszenia do 16 września 2011r. przyjmowane są w biurze Związku lub telefonicznie:                32 42 33 120, 533 651 947.

    11
    Sierpień
    2011

    zaproszenie na piknik

    24 września 2011 odbędzie się

    piknik NSZZ „Solidarność”.


    Serdecznie zapraszamy do ośrodka „Pod Żaglami ” w Stodołach. Bawić się będziemy od 15.00 do 20.00.

    Zgłoszenia do 15.09.2011r w biurze NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku lub telefonicznie 324233120,         533 651 947.

    Talony można odbierać od 15.09.2011 do 20.09.2011r w biurze NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku.

    10
    Sierpień
    2011

    „chcemy europy socjalnej!”- euromanifestacja

    17 września 2011 we Wrocławiu odbędzie się euromanifestacja „Chcemy Europy socjalnej!”.

    Europejska manifestacja odbędzie się w połowie polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Manifestacje europejskich związkowców w krajach, które sprawują prezydencję, są wieloletnią tradycją.

    Polska manifestacja przejdzie ulicami Wrocławia w trakcie nieformalnego posiedzienia Ministrów Gospodarki i Finansów krajów Unii Europejskiej (ECOFIN).

    Zgłoszenia w biurze NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku

    lub telefonicznie 324233120, 533 651 947.

    10
    Sierpień
    2011

    31.rocznica podpisania porozumienia jastrzębskiego

    3 września 2011 w Jastrzębiu-Zdroju odbędą się uroczystości 31. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego.

    Program obchodów:

    15:00 – uroczysta msza św. W kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła („Na górce”)

    16:30 – złożenie kwiatów i wieńców po pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego

    18:00 – część artystyczna (m.in. kabaret Młodych Panów, zespoły: Carrantuohill, Cool, Friday Feeling Band)

    Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w obchodach.

    Wyjazd o godz. 13:30 z parkingu obok dworca PKP w Rybniku.

    Zgłoszenia w biurze NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku lub telefonicznie                    32 4233120, 533 651 947

    10
    Sierpień
    2011

    byliśmy we włoszech

    W deszczowe dni chętnie wracamy pamięcią do Włoch, które mieliśmy przyjemność odwiedzić podczas wycieczki zorganizowanej przez nasz Związek w dniach: 5.07-11.07. 2011.r     Po nocnej podróży, cały dzień spędziliśmy w Wenecji. Wąskie urocze uliczki dzielnicy San Marco prowadziły nas do placu św. Marka. Najpierw podziwialiśmy panoramę miasta z kampanilli, a potem cudowne mozaiki wewnątrz bazyliki. I znowu uliczkami, przez liczne mostki na kanałch, do mostu Rialto i powrót do pałacu Dożów.    Rejs po lagunie dostarczył niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza kiedy naszą niewielką łódź mijał ogromny statek wycieczkowy.  Wenecja – wiekowa dama, piękna, emanująca klasą i wdziękiem, zupełnie mnie oczarowała.

    Następny dzień rozpoczęliśmy wcześnie, bo czekała nas długa trasa.   Pełne uroku San Marino, oblane przedpołudniowym słońcem i rozległe widoki z jego murów pozostaną w pamięci uczestników wycieczki na równi z degustacją rozmaitych trunków w maleńkim sklepiku.Trasa prowadząca przez Apeniny do Asyżu dostarczyła ciekawych widoków, ale i dreszczyku emocji na licznych górskich zakrętach.

    No i Asyż, którym nie sposób się nie zachwycić. Trudno w kilku słowach zawrzeć duchowość i piękno tego miasta z piaskowca, przyklejonego do górskiego zbocza.„Z pięknych miast, których wznosi się tam wiele, Rzym rozpoznacie, chrześcijaństwa stolicę” objaśnia ojciec w wierszu Czesława Miłosza.

    A my „rozpoznawaliśmy” przez dwa kolejne dni miejsca znane z lekcji historii, licznych filmów i albumów. Czekając na wejście do muzeów watykańskich i obserwując wielonarodowy tłum zwiedzających, mogliśmy się przekonać o prawdziwości powiedzenia „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”.

    Florencję – elegancką piękność, podziwialiśmy od panoramy widzianej ze wzgórza nad rzeką Arno, przez piękne budowle, katedrę z kopułą projektu Filippo Brunelleschiego (największą zbudowaną z cegieł), do maleńkich żabek i owadów zdobiących misternie rzeźbione drzwi  baptysterium. Każdego dnia próbowaliśmy różnych smaków lodów (gelato), wszystkie były pyszne. Skosztowaliśmy Italii i nabraliśmy  apetytu na znacznie więcej!

    Zredagowała Anna Wiśniewska.

    05
    Lipiec
    2011

    manifestacja w warszawie

    Przemarsz kilkudziesięciu tysięcy manifestantów ulicami Warszawy, koncert rockowy, 7-metrowy sterowiec z logo Solidarności, akcje ulotkowe i happeningi.   W czwartek 30 czerwca NSZZ Solidarność zorganizował w stolicy największy od lat protest związkowy.
    Przemarsz rozpoczął się na  placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie zbierano także podpisy  pod obywatelskim projektem ustawy o podniesieniu płacy minimalnej.
    Protest zakończył się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów ok. godz. 16.00-17.00. Tam delegacja związkowców przekazała petycję skierowaną do premiera Donalda Tuska. Solidarność domaga się w niej podniesienia płacy minimalnej, czasowego obniżenie akcyzy na paliwa, przekazania środków na Fundusz Pracy, zwiększenie liczby osób upoważnionych do korzystania z pomocy społecznej, weryfikacji unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego oraz wprowadzenia aktywnej polityki prorodzinnej, w tym zapewnienie stabilnych warunków zatrudnienia dla ludzi młodych.

    W PROTEŚCIE UCZESTNICZYŁA 30-OSOBOWA DELEGACJA  NASZEJ ORGANIZACJI ZWIĄZKOWEJ.

    WSZYSTKIM NASZYM CZŁONKOM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W MANIFESTACJI ZARZĄD MOZ NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” PRACOWNIKÓW OSWIATY SERDECZNIE DZIĘKUJE.

    03
    Lipiec
    2011

    DUŻO SŁOŃCA, WYPOCZYNKU, PASJONUJĄCYCH PRZYGÓD I NAŁADOWANIA AKUMULATORÓW PRACOWNIKOM OŚWIATY ŻYCZY ZARZĄD MOZ NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”.

    JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY NASZYCH CZŁONKÓW, ŻE DYŻURY W BIURZE PEŁNIONE SĄ WE WTORKI I CZWARTKI W GODZ. 9.00 – 12.OO

    02
    Lipiec
    2011

    Sprawozdanie z konferencji

    W dniu 4 czerwca 2011 roku członkowie Zarządu NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Rybniku: Urszula Grzonka, Ilona Oczko, Teresa Zielonka uczestniczyły w konferencji zorganizowanej przez Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość oraz Sekcję Krajową                            Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. Konferencja odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Tematem konferencji był „Stan Edukacji po czterech latach rządów minister Hall”.

    PROGRAM KONFERENCJI

    1. Otwarcie konferencji-Przewodniczący KP PiS Poseł Mariusz Błaszczak.

    2. Edukacja szansą przyspieszenia rozwoju kraju- Prezes PiS Jarosław Kaczyński

    3.Dlaczego Nauczycielska „Solidarność” domaga się dymisji minister Hall

    -Przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Ryszard Proksa

    4. Pozorność proponowanych przez MEN reform edukacji

    Prof. dr hab. Alina Rynio, Dyrektor Instytutu Pedagogiki KUL.

    5. Reforma programowa minister Hall- Program czy pogrom nauczania?- Prof. Ignatianum dr hab. Andrzej Waśko

    6. Dyskusja ( 20 dyskutantów)

    7. Podsumowanie konferencji- Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Poseł Sławomir Kłosowski.

    8. Zamknięcie konferencji.

    « Poprzednia stronaNastępna strona »



    COOKIES

    Strona wykorzystuje pliki cookies: niewielkie pliki tekstowe przechowywane przez przeglądarkę internetową na urządzeniu użytkownika. W wielu przypadkach przeglądarki internetowe domyślnie dopuszczają stosowanie plików cookies. Użytkownicy mogą samodzielnie dokonywać zmian ustawień przeglądarki dotyczących akceptacji i przechowywania plików cookies. Jeśli nie wyłączysz w ustawieniach przeglądarki obsługi plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki.