|
|
 |
 |
11
Sierpień
2011
|
 |
|
 |
 |
 |
24 września 2011 odbędzie się
piknik NSZZ „Solidarność”.

Serdecznie zapraszamy do ośrodka „Pod Żaglami ” w Stodołach. Bawić się będziemy od 15.00 do 20.00.
Zgłoszenia do 15.09.2011r w biurze NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku lub telefonicznie 324233120, 533 651 947.
Talony można odbierać od 15.09.2011 do 20.09.2011r w biurze NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku.
|
 |
 |
 |
10
Sierpień
2011
|
 |
|
 |
 |
 |
17 września 2011 we Wrocławiu odbędzie się euromanifestacja „Chcemy Europy socjalnej!”.
Europejska manifestacja odbędzie się w połowie polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Manifestacje europejskich związkowców w krajach, które sprawują prezydencję, są wieloletnią tradycją.
Polska manifestacja przejdzie ulicami Wrocławia w trakcie nieformalnego posiedzienia Ministrów Gospodarki i Finansów krajów Unii Europejskiej (ECOFIN).
Zgłoszenia w biurze NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku
lub telefonicznie 324233120, 533 651 947.
|
 |
 |
 |
10
Sierpień
2011
|
 |
|
 |
 |
 |
3 września 2011 w Jastrzębiu-Zdroju odbędą się uroczystości 31. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego.
Program obchodów:
15:00 – uroczysta msza św. W kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła („Na górce”)
16:30 – złożenie kwiatów i wieńców po pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego
18:00 – część artystyczna (m.in. kabaret Młodych Panów, zespoły: Carrantuohill, Cool, Friday Feeling Band)
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w obchodach.
Wyjazd o godz. 13:30 z parkingu obok dworca PKP w Rybniku.
Zgłoszenia w biurze NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku lub telefonicznie 32 4233120, 533 651 947
|
 |
 |
 |
10
Sierpień
2011
|
 |
|
 |
 |
 |
W deszczowe dni chętnie wracamy pamięcią do Włoch, które mieliśmy przyjemność odwiedzić podczas wycieczki zorganizowanej przez nasz Związek w dniach: 5.07-11.07. 2011.r Po nocnej podróży, cały dzień spędziliśmy w Wenecji. Wąskie urocze uliczki dzielnicy San Marco prowadziły nas do placu św. Marka. Najpierw podziwialiśmy panoramę miasta z kampanilli, a potem cudowne mozaiki wewnątrz bazyliki. I znowu uliczkami, przez liczne mostki na kanałch, do mostu Rialto i powrót do pałacu Dożów. Rejs po lagunie dostarczył niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza kiedy naszą niewielką łódź mijał ogromny statek wycieczkowy. Wenecja – wiekowa dama, piękna, emanująca klasą i wdziękiem, zupełnie mnie oczarowała.
Następny dzień rozpoczęliśmy wcześnie, bo czekała nas długa trasa. Pełne uroku San Marino, oblane przedpołudniowym słońcem i rozległe widoki z jego murów pozostaną w pamięci uczestników wycieczki na równi z degustacją rozmaitych trunków w maleńkim sklepiku.Trasa prowadząca przez Apeniny do Asyżu dostarczyła ciekawych widoków, ale i dreszczyku emocji na licznych górskich zakrętach.
No i Asyż, którym nie sposób się nie zachwycić. Trudno w kilku słowach zawrzeć duchowość i piękno tego miasta z piaskowca, przyklejonego do górskiego zbocza.„Z pięknych miast, których wznosi się tam wiele, Rzym rozpoznacie, chrześcijaństwa stolicę” objaśnia ojciec w wierszu Czesława Miłosza.
A my „rozpoznawaliśmy” przez dwa kolejne dni miejsca znane z lekcji historii, licznych filmów i albumów. Czekając na wejście do muzeów watykańskich i obserwując wielonarodowy tłum zwiedzających, mogliśmy się przekonać o prawdziwości powiedzenia „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”.
Florencję – elegancką piękność, podziwialiśmy od panoramy widzianej ze wzgórza nad rzeką Arno, przez piękne budowle, katedrę z kopułą projektu Filippo Brunelleschiego (największą zbudowaną z cegieł), do maleńkich żabek i owadów zdobiących misternie rzeźbione drzwi baptysterium. Każdego dnia próbowaliśmy różnych smaków lodów (gelato), wszystkie były pyszne. Skosztowaliśmy Italii i nabraliśmy apetytu na znacznie więcej!
Zredagowała Anna Wiśniewska.
|
 |
 |
 |
05
Lipiec
2011
|
 |
|
 |
 |
 |
Przemarsz kilkudziesięciu tysięcy manifestantów ulicami Warszawy, koncert rockowy, 7-metrowy sterowiec z logo Solidarności, akcje ulotkowe i happeningi. W czwartek 30 czerwca NSZZ Solidarność zorganizował w stolicy największy od lat protest związkowy.
Przemarsz rozpoczął się na placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie zbierano także podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o podniesieniu płacy minimalnej.
Protest zakończył się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów ok. godz. 16.00-17.00. Tam delegacja związkowców przekazała petycję skierowaną do premiera Donalda Tuska. Solidarność domaga się w niej podniesienia płacy minimalnej, czasowego obniżenie akcyzy na paliwa, przekazania środków na Fundusz Pracy, zwiększenie liczby osób upoważnionych do korzystania z pomocy społecznej, weryfikacji unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego oraz wprowadzenia aktywnej polityki prorodzinnej, w tym zapewnienie stabilnych warunków zatrudnienia dla ludzi młodych.
W PROTEŚCIE UCZESTNICZYŁA 30-OSOBOWA DELEGACJA NASZEJ ORGANIZACJI ZWIĄZKOWEJ.
WSZYSTKIM NASZYM CZŁONKOM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W MANIFESTACJI ZARZĄD MOZ NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” PRACOWNIKÓW OSWIATY SERDECZNIE DZIĘKUJE.
|
 |
 |
 |
02
Lipiec
2011
|
 |
|
 |
 |
 |
W dniu 4 czerwca 2011 roku członkowie Zarządu NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Rybniku: Urszula Grzonka, Ilona Oczko, Teresa Zielonka uczestniczyły w konferencji zorganizowanej przez Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość oraz Sekcję Krajową Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. Konferencja odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Tematem konferencji był „Stan Edukacji po czterech latach rządów minister Hall”.
PROGRAM KONFERENCJI
1. Otwarcie konferencji-Przewodniczący KP PiS Poseł Mariusz Błaszczak.
2. Edukacja szansą przyspieszenia rozwoju kraju- Prezes PiS Jarosław Kaczyński
3.Dlaczego Nauczycielska „Solidarność” domaga się dymisji minister Hall
-Przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Ryszard Proksa
4. Pozorność proponowanych przez MEN reform edukacji
Prof. dr hab. Alina Rynio, Dyrektor Instytutu Pedagogiki KUL.
5. Reforma programowa minister Hall- Program czy pogrom nauczania?- Prof. Ignatianum dr hab. Andrzej Waśko
6. Dyskusja ( 20 dyskutantów)
7. Podsumowanie konferencji- Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Poseł Sławomir Kłosowski.
8. Zamknięcie konferencji.
|
 |
COOKIES
Strona wykorzystuje pliki cookies: niewielkie pliki tekstowe przechowywane przez przeglądarkę internetową na urządzeniu użytkownika. W wielu przypadkach przeglądarki internetowe domyślnie dopuszczają stosowanie plików cookies. Użytkownicy mogą samodzielnie dokonywać zmian ustawień przeglądarki dotyczących akceptacji i przechowywania plików cookies. Jeśli nie wyłączysz w ustawieniach przeglądarki obsługi plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki.
|