menu

Przydatne Linki

polecamy

03
Wrzesień
2014

Serdecznie zapraszamy na coroczny piknik, który  odbędzie się 20. września o godz. 15.00

w Gotartowicach na lotnisku (tam gdzie w ubiegłym roku). Członkowie i ich dzieci (5-15 lat) mają wstęp darmowy,członkowie rodzin i  sympatycy płacą 15. zł. Na pikniku będzie wiele atrakcji.

Zapisy trwają do 12. września.

Serdecznie zapraszamy.

28
Sierpień
2014

życzenia

Wszystkim pracownikom  życzymy spokojnego

i owocnego roku szkolnego 2014/2015.

16
Czerwiec
2014

życzenia

Z okazji zakończenia roku szkolnego

wszystkim serdecznie dziękujemy  za całoroczną współpracę.

Na rozpoczynające się wakacje  składamy szczere życzenia

udanego wypoczynku,  dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości,

bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń.

Mamy nadzieję, że  wszyscy będziemy mogli   szczęśliwi,

wypoczęci i pełni zapału wrócić  do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Hanna Grzelec

z Zarządem MOZ NSZZ

„SOLIDARNOŚĆ”

Pracowników Oświaty


16
Czerwiec
2014

Dyżury biura

Również w czasie wakacji serdecznie zapraszamy do naszego biura przy ul. Chrobrego 29.

Dyżury w lipcu i sierpniu  pełnione są

we wtorki i czwartki od godz. 9.00 do 12.00.

03
Czerwiec
2014

Ważna rocznica

„My naród …” – historyczne słowa legendarnego amerykańskiego generała La Fayette , powtórzone przez Lecha Wałęsę w amerykańskim Kongresie świadczą , że zrodzony przez naród polski ruch społeczny o pięknej nazwie ”Solidarność” odegrał wielką rolę w krzewieniu idei wolności. Jego walka po długich latach przyniosła owoce, które każdy może zobaczyć na własne oczy. Wskazała kierunek, sposób działania, które miały wpływ na miliony ludzi na całym świecie. Nadkruszyła monopole, a wiele z nich przełamała. Otworzyła zupełnie nowe horyzonty. Determinacja Polaków została uwieńczona sukcesem. Polska powróciła do rodziny krajów demokratycznych i pluralistycznych, do kręgu wartości religijnych i europejskich. Polacy, w wyniku wyborów 04.06.1989 r. powołali pierwszy od półwiecza, rząd niekomunistyczny, niezależny i popierany przez społeczeństwo.

Wybory 4. czerwca są istotną datą w historii Polski i całego regionu, ale są także dla wielu z nas istotnym osobistym przeżyciem, doświadczeniem, wydarzeniem, które wpłynęło na nasze własne losy, dając możliwość życia w wolnym kraju, rozwoju, kształcenia, podróży. Członkostwo w NATO , Unii Europejskiej to pokłosie tamtych wydarzeń. Pamiętajmy o tym w 25. rocznicę tak ważnej daty w najnowszej historii Polski.

Hanna Grzelec

30
Maj
2014

WYCIECZKA DO SZWAJCARSKIEJ SAKSONII

WYCIECZKA DO SZWAJCARSKIEJ SAKSONII

Termin 23 -25 SIERPNIA 2014 r.

koszt: 510 zł.

Zapisy do 10. czerwca (konieczność złożenia zamówienia)

PROGRAM

I dzień:

wyjazd z Rybnika ok 3.00, przejazd do Drezna; zwiedzanie Zwinger, galerii malarstwa lub porcelany, zamku, a w nim muzeum jubilerstwa i złotnictwa Grunbes Gewolbe, założone przez Augusta II, Opery Drezdeńskiej, Hofkirche, Frauenkirche, tarasy Brula, Pocztu Elektorów i Książąt Saskich. Przejazd na nocleg i obiadokolację do Czech.

II dzień:

śniadanie, przejazd do Twierdzy Konigstein, zwiedzanie zamku, zbrojowni skarbca i magazynu z beczkami po winie. Z zamku roztacza się widok na Góry Połabskie. Przejazd do Bastei, oglądanie pięknych zwietrzelin, piaskowych form skalnych, zakola rzeki Elby. Przejazd na nocleg i obiadokolację do Czech.

III dzień:

śniadanie i przejazd do Hreńska, przejście do Pravcickiej Bramy- największego naturalnego skalnego mostu w Europie. Odpoczynek w schronisku, zejście do Mezi Louka- spływ łodziami rzeką Kamienicą. Wyjazd w drogę powrotną do Rybnika. (przewidziany powrót ok 24.00)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

07
Maj
2014

też tam byliśmy

Trzeciego maja o godzinie 10.00 rozpoczęła się na rybnickim rynku uroczystość z okazji święta narodowego. Atmosfera była uroczysta, a jednocześnie pogodna (wbrew aurze). Przybyły liczne poczty sztandarowe i delegacje. Zgromadzeni wysłuchali wystąpienia prezydenta Adama Fudalego.  Delegacje, także  nasza Solidarność Oświaty , złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą powstania śląskie. Msza św. ze znakomitym kazaniem ks. Michała Anderki i piękną oprawą muzyczną została odprawiona w kościele MB Bolesnej.

Należy żałować, że tak mało rybniczan wzięło udział w tej uroczystości.(zdjęcia  w galerii)

19
Kwiecień
2014

szkolenie

Pod  koniec kwietnia odbędzie się szkolenie.

Tematyka: prawo związkowe, prawo pracy, SIP.

Bardzo proszę o zapisy. W Państwa placówkach są różne problemy i na takim szkoleniu można znaleźć sposób na ich rozwiązanie.

Zapisy proszę zgłaszać  mailem.

Przewodnicząca

MOZ NSZZ Solidarność Rybnik

Hanna Grzelec

19
Kwiecień
2014

wyjazd na górę św.anny

Solidarność Oświaty w Rybniku organizuje 7. czerwca  wycieczkę na Górę Świętej Anny (msza dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II) i do Mosznej. Koszt ok. 30/35 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno członków jak     i sympatyków naszego Związku. Ponieważ w tym okresie jest dużo wyjazdów , proszę o  zapisy do końca kwietnia.

Przewodnicząca

MOZ NSZZ Solidarność Rybnik

Hanna Grzelec

29
Marzec
2014

NAUCZYCIELE DRUGIEJ KATEGORII

NAUCZYCIELE DRUGIEJ KATEGORII

Oświatowa Solidarność stanowczo sprzeciwia się zatrudnianiu asystentów nauczycieli na podstawie Kodeksu pracy, zamiast na podstawie ustawy Karta Nauczyciela. Związkowcy grożą protestem, jeśli rząd nie wycofa się z tych krzywdzących rozwiązań zapisanych w noweli ustawy o systemie oświaty. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez posłów Koalicji rządzącej projekt ustawy zakłada możliwość zatrudniania przez organy samorządowe asystentów nauczycieli w szkołach podstawowych. Będą oni wspomagać pracę pedagogów przede wszystkim w najmłodszych klasach. Założeniem projektu jest, by asystenci legitymowali się co najmniej takim samym wykształceniem i kwalifikacjami pedagogicznymi jak nauczyciele, ale będą angażowani tylko na podstawie Kodeksu pracy i nie będą im przysługiwały uprawnienia wynikające z Karty Nauczyciela. Związkow-cy z oświatowej Solidarności stoją na stanowisku, że wszyscy nauczyciele zatrudnieni w szkołach i w placówkach oświatowych powinni być objęci ochroną Karty. – Nie zgadzamy się na stworzenie gorszej kategorii nauczycieli. Kodeksowe zatrudnienie asystentów nauczycieli może narzucać im nawet 40– godzinny czas pracy tygodniowo za minimalną pensję krajową. Projekt zupełnie nie precyzuje też, jakie zadania zostaną im powierzone. Nie wiadomo, czy będą uczestniczyć w procesie nauczania, czy też będą tylko opiekować się dziećmi – mówi Lesław Ordon, przewodniczący oświatowej Solidarności w naszym regionie. Związkowcy zapowiadają, że jeśli rząd utrzyma zawarte w projekcie ustawy zapisy o kodeksowym zatrudnianiu asystentów nauczycieli, to wznowią ubiegłoroczny protest w obronie Karty Nauczyciela. 3-miesięczną akcję protestacyjną oświatowa Solidarność zawiesiła w listopadzie po wycofaniu się resortu edukacji z planowanych zmian w tym dokumencie. Zdaniem związkowców obecna nowela ustawy o systemie oświaty zmierza wprost do zmniejszania liczby nauczycieli, którym przysługują uprawnienia wynikające z zapisów Karty.

(Tygodnik Śląsko—Dąbrowski NSZZ Solidarność)

« Poprzednia stronaNastępna strona »



COOKIES

Strona wykorzystuje pliki cookies: niewielkie pliki tekstowe przechowywane przez przeglądarkę internetową na urządzeniu użytkownika. W wielu przypadkach przeglądarki internetowe domyślnie dopuszczają stosowanie plików cookies. Użytkownicy mogą samodzielnie dokonywać zmian ustawień przeglądarki dotyczących akceptacji i przechowywania plików cookies. Jeśli nie wyłączysz w ustawieniach przeglądarki obsługi plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki.