menu

Przydatne Linki

polecamy

17
Listopad
2011

Festiwal pieśni i piosenki patriotycznej

„Pierwsza Brygada”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Szara piechota”, „Do bytomskich strzelców” czy współczesna „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”- piękne melodie i wzruszające słowa tych oraz wielu innych piosenek zabrzmiały 10.11 br. w Szkole Podstawowej nr 11
w Rybniku.
VIII Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej, zorganizowany przez NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku oraz SP nr 11 im. Maksymiliana Basisty
w Rybniku, zgromadził młodych wykonawców z rybnickich szkół podstawowych i gimnazjów.
Pieśni, które w ciężkich czasach były dla Polaków wsparciem, wzmacniały poczucie wspólnoty, krzepiły serca, dziś służą pielęgnowaniu pamięci i ożywiają świadomość historii własnego kraju, łączą nas z tradycją przeszłych pokoleń. Wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom należą się wielkie wyrazy uznania, że podjęli się je „ocalić od zapomnienia”.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli laureaci:
I miejsce w kategorii solistów z szkół podstawowych (jury przyznało nagrodę równorzędną): Wiktoria Kocik SP 11 i Renata Hajduk SP12,
II miejsce (nagroda równorzędna, pierwszej nie przyznano) w kategorii zespołów wokalnych: Filip Strzelecki, Maciej Liszka i Piotr Tkocz SP 16 oraz Maciej Wilkoń Maciej Błotko i Filip Madzia SP 5,
I miejsce na poziomie gimnazjum zespół w składzie: Martyna Konsek, Elżbieta Knop
i Paweł Witkowski z Gimnazjum nr 1.

Tę cenną dla młodego pokolenia i wzruszającą imprezę przygotowały: przewodnicząca MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty Hanna Grzelec oraz nauczycielki SP 11
Grażyna Bukowska i Joanna Sitek, a poprowadziła Anna Stajer.(zdjęcia w galerii)

14
Listopad
2011

Wycieczka do Sankt Petersburga

Serdecznie zapraszam na wycieczkę SANKT PETERSBURG – BIAŁE NOCE, RYGA, TALLIN
w weekend majowy od 30.04.2012 do 6.05.2012r.

Program wyjazdu
DZIEŃ PIERWSZY :
• Wyjazd w godzinach wieczornych , nocny przejazd przez Polskę,
DZIEŃ DRUGI :
• przyjazd do Rygi w godzinach rannych
• zwiedzanie min. Katedra NMP, Kosciół Św. Piotra, Zamek Kawalerów Mieczowych, Wieża oraz zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”
• obiadokolacja Nocleg
DZIEŃ TRZECI :
• Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Sankt Petersburga, zakwaterowanie, obiadokolacja,
• wieczorny rejs po Newie i kanałach miejskich w trakcie którego można podziwiać pięknie oświetlony Petersburg nocą
• nocleg.
DZIEŃ CZWARTY:
śniadanie
• Przyjazd do Sankt Petersburga -Zwiedzanie: Soboru św. Izaaka (wnętrza), Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów, Newski Prospekt, zwiedzanie Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – Ermitaż
• Obiadokolacja
• Nocleg
DZIEŃ PIĄTY:
• Śniadanie
• przejazd do Peterhofu – byłej letniej rezydencji carskiej, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najbardziej atrakcyjne fontanny i kaskady, przejazd do Carskiego Sioła – zwiedzanie pałacu carycy Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą,
• Przejazd do przejścia granicznego z Estonią ,obiadokolacja, nocleg
DZIEŃ SZÓSTY:
• Śniadanie
• wykwaterowanie z hotelu,
• śniadanie,zwiedzanie Tallina, m.in.: gotycka KATEDRA NMP, RATUSZ Z XIV w., CERKIEW ŚW. MIKOŁAJA, WIEŻA KIEK IN DE KOK oraz fragmenty murów obronnych
• w godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski
DZIEŃ SIÓDMY :
• Powrót w godzinach rannych

UWAGA!
40 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie, 1 formularz i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z dwoma wolnymi stronami.
Świadczenia:
• Autokar Lux
• 4 noclegi ( hotele**/***, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami )
• 4 śniadania , 4 obiadokolacje
• opieka pilota
• ubezpieczenie SIGNAL IDUNA TRAVEL

Cena :1 199,00 zł
Cena nie obejmuje:
• kosztu wizy rosyjskiej ( 100 zł WIZOWANIE + KOSZT WIZY 154 ZŁ )
• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalnych przewodników należy przeznaczyć ok. 80 Euro.
Wyjazd organizowany jest za pośrednictwem Biura Podróży Index z Katowic.

Zgłoszenia do 28.11.2011r.. Zaliczkę w wysokości 350zł należy wpłacić do 30.11.2011r.W celu wydania wizy .
Proszę o następujące dane: imię, nazwisko, pesel, adres zamieszkania.
Zgłoszenia: biuro Solidarności lub Odpowiedzialna za wyjazd Grażyna Skorupa tel. 606967683

10
Listopad
2011

koncert w spodku

W związku z obchodami 30. rocznicy wprowadzenia stanu wyjątkowego
i pacyfikacji Wujka 17 grudnia 2011r. w Spodku odbędzie się koncert,
w którym udział wezmą: Muniek Staszczyk, T Lowe, Maciej Maleńczuk,
Paweł Kukiz, Lombard.
Bilety na koncert będą kosztowały ok. 10 zł.
Zapisy przyjmowane są do poniedziałku 14.11.2011r.
w biurze przy ul.Chrobrego 29 lub pod nr. 32 42 33 120 lub 533 651 947.

04
Listopad
2011

Jarmark świąteczny w Wiedniu

Już od listopada Wiedeń nastraja wszystkich świateczną  atmosferą. Aromat kandyzowanych owoców, waty cukrowej i innych przysmaków mają cudowną moc przyciągania. Podczas gdy maluchy grzeją sobie ręce o papierowe torebki         z prażonymi kasztanami, dorośli przy szklance ponczu odkrywają, że świąteczny Wiedeń przywołuje ten sam czar, który pamiętają  ze swojego dzieciństwa.

Serdecznie  zapraszamy do udziału  w   jednodniowej wycieczce do Wiednia
10 grudnia 2011, koszt 168 zł. od osoby.

Program:

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych, bezpośredni przejazd  do Wiednia. Krótki program turystyczny, podczas którego zobaczymy miasto i jego główne zabytki w cudownej świątecznej atmosferze.

Objazd Ringu najpiękniejszej i najbardziej znanej arterii miasta: dawne Ministerstwo Wojny, Akademia Sztuki Użytkowej, Plac Schwarzenberga, Plac Karola Bolomeusza z Domem Towarzystwa Przyjaciół Muzyki (miejsce Koncertu Noworocznego), Opera Narodowa, Akademia Sztuk Pięknych, Muzea Sztuki i Natury, Parlament , Ratusz, Teatr Dworski, Uniwersytet, Kosciół Wotywny, Giełda, miejsce dawnej siedziby gestapo, Kościół św. Ruprechta,.

Przejazd pod Dom Hundertwassera- austriackiego dziwaka.

Przejazd do Belwederu- zwiedzanie z  zewnątrz i spacer po parku.

Czas wolny przeznaczony na atrakcje Światecznego Jarmarku.

Na zakończenie wycieczki wjazd na Wzgórze Kahlenberg i ostatnie spojrzenie na nocną panoramę miasta.

Powrót do Polski w godzinach nocnych.

Zapisy pod numerem tel. (32) 4233120,     533651947.

23
Październik
2011

obchody den

12 października 2011r. w Rybnickim Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz  odznaczeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Również  z naszego  grona  wielu nauczycieli i pracowników oświaty  zostało docenionych. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym  serdecznie gratulujemy.

18 października 2011r. członkowie  Solidarności spotkali się  we  własnym gronie w RCEZ, by w miłej atmosferze  zjeść smaczny obiad oraz raczyć  się pysznymi wypiekami cukierniczymi.  Na to spotkanie przybyli również liczni goście. Wszystkim serdecznie  dziękujemy za obecność. (zdjęcia  w galerii)

12
Październik
2011

życzenia

Szukać prawdy, kochać piękno,
chcieć dobra, czynić najlepsze –
To zadanie i cel człowieka……

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły
z okazji Dnia Edukacji Narodowej
w podziękowaniu za trudną pracę życzymy dużo wytrwałości,
wielu sukcesów zawodowych,
spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany przez Was trud
był źródłem satysfakcji
i społecznego uznania, a także uśmiechu każdego dnia.

Za Zarząd   Przewodnicząca  MOZ NSZZ „S”

Hanna Grzelec

06
Październik
2011

FESTIWAL PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

10 listopada 2011r. odbędzie się Festiwal  piosenki i pieśni patriotycznej– wszystkich chętnych zapraszamy do udziału.

Organizatorami są  MOZ NSZZ „Solidarność” i SP 11.                                  Regulamin festiwalu został rozesłany do szkół.

29
Wrzesień
2011

piknik 2011

W słoneczne popołudnie, 24 września 2011 r. w Ośrodku „ Pod Żaglami” nad Zalewem Rybnickim zgromadzili się członkowie i sympatycy MOZ NSZZ              „ Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku,   aby bawić się na Pikniku Rodzinnym. Impreza zorganizowana przez przewodniczącą  Hannę Grzelec obfitowała w wiele atrakcji. Doskonale bawiły się osoby w każdym wieku – od maluchów w wózeczkach do „starszaków” w wieku emerytalnym.Najmłodszym wiele radości sprawiły konkursy z nagrodami, prowadzone z zapałem przez Alinę Jarnut, Kasię Grzech i Teresę Zielonkę oraz kolorowe zjeżdżalnie, na których dzieci mogły poszaleć.Uczestnicy z przyjemnością wysłuchali występu chóru parafialnego Laudatum ze Zwonowic pod dyrekcją Mireli Szutki. Mieli też okazję pośpiewać znane piosenki „ogniskowe” przy akompaniamencie pana Jana Majera. „Gwoździem programu” był konkurs KARLIK, który obfitował w różnorodne i atrakcyjne nagrody, pozyskane dzięki licznym sponsorom. Główną nagrodą była miniwieża, wiele radości sprawiły też bilety do teatru, usługi fryzjerskie i kosmetyczne, a także wymiana opon  oraz liczne inne trofea. Ta  atrakcja  została perfekcyjnie zorganizowana przez Zbyszka Drewniaka. Całą imprezę wspaniale i profesjonalnie poprowadził sympatyk „Solidarności”, Henryk Bartkowiak.Tyle dla ducha, a dla ciała Jola i Marcin Szulikowie przygotowali małą gastronomię. Pomocą służyły koleżanki: Grażyna Skorupa z synem i Iza Marcol-Perlak z mężem i synem.

Organizatorzy są przekonani, że miła i prawdziwie rodzinna atmosfera pikniku oraz ciekawy program przyczyniły się nie tylko do integracji członków Związku, ale i rozpropagowały jego ideę. A może Związek pozyska nowych członków?

15
Wrzesień
2011

NIE TYLKO DLA SIP

Zachęcamy naszych członków do korzystania z porad i zasięgania  opinii koordynatora ZSIP .

Grażyna Skorupa  koordynator ZSIP pełnić będzie dyżur w biurze przy      ul. Chrobrego 29 w ostatni czwartek miesiąca od godz.11.00 do 13.00.


13
Wrzesień
2011

TAM WARTO BYĆ

24 września 2011 r. zapraszamy członków naszego Związku,        ich rodziny oraz wszystkich sympatyków SOLIDARNOŚCI                   na PIKNIK RODZINNY do ośrodka ” Pod Żaglami” w Stodołach.

Festyn rozpocznie się o godz. 15.00.

W programie m. in.

* konkursy z nagrodami

* gry i zabawy dla dzieci

* występy artystyczne

* poczęstunek.

Zgłoszenia do 16.09.2011r. w biurze NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty

w Rybniku lub telefonicznie 324233120,         533 651 947.

Talony można odbierać od 15.09.2011 do 20.09.2011r. w biurze NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku.

18 października 2011 r. o godz. 16.00 w RCEZ   (Zespół Szkół Ekonomicznych) świętować będziemy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

Do 5 października przyjmowane są zgłoszenia chętnych do wspólnego biesiadowania.


« Poprzednia stronaNastępna strona »



COOKIES

Strona wykorzystuje pliki cookies: niewielkie pliki tekstowe przechowywane przez przeglądarkę internetową na urządzeniu użytkownika. W wielu przypadkach przeglądarki internetowe domyślnie dopuszczają stosowanie plików cookies. Użytkownicy mogą samodzielnie dokonywać zmian ustawień przeglądarki dotyczących akceptacji i przechowywania plików cookies. Jeśli nie wyłączysz w ustawieniach przeglądarki obsługi plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki.