menu

Przydatne Linki

polecamy

05
Październik
2013

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ZAPROSZENIE

Z okazji Dnia Edukacji akademia, którą zakończy spektakl teatralny,

odbędzie się 15. października 2013.  o godz.16.00 w Rybnickim Centrum Kultury (tzw. teatr). Zaproszenia dla wszystkich chętnych można odbierać w naszym Biurze przy ul. Chrobrego 29. Jubilaci, nasi członkowie muszą być obecni  tego dnia w teatrze.

Hanna Grzelec

05
Październik
2013

festiwal pieśni patriotycznej

Przypominamy, że  X Festiwal Pieśni Patriotycznej  odbędzie się  06. listopada o godz. 10.30 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 11 w Rybniku przy ul. Hibnera 25.

22
Wrzesień
2013

Piknik RODZINNY

Liczne  atrakcje, gry i zabawy czekały na uczestników tegorocznego Pikniku Rodzinnego organizowanego przez MON NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Rybniku, który odbył się  w sobotę 14.września 2013 na terenie Gotartowic obok lotniska. Piknik rozpoczął się o godz. 15. w programie przewidziano liczne   gry i zabawy oraz różne  atrakcje dla dzieci i dorosłych. Na pewno na  nudę  nie narzekali najmłodsi, na których czekały: duża dmuchana zjeżdżalnia -zamek, a także stoisko z watą  cukrową, zabawkami, balonami. Nieco starsi mogli sprawdzić  swoje siły w qizie Trzy po Trzy. Natomiast wszyscy uczestnicy mogli spróbować  wykazać  się znajomością  wiedzy o Rybniku. Dużą  atrakcją były: pokaz bojowy zaprezentowany przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej z Rybnika oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy wykonany przez słuchaczy  Policealnej Szkoły Medycznej w Rybniku.

Wisienką  na torcie była loteria KARLIK 2013 z licznymi atrakcyjnymi  fantami. Bawiący się  mogli wygrać 117 cennych nagród oraz trzy nagrody główne: miniwieżę, wycieczkę  do Zakopanego wraz  z wejściem na baseny termalne  oraz  zestaw 10. zabiegów kosmetyczno-rehabilitacyjnych.

Na wszystkich uczestników oczekiwał smaczny poczęstunek wraz  z napojami oraz  domowe ciasta  wykonane przez koleżanki ze Związku.

Nawet nieprzychylna pogoda nie zepsuła nam humoru i zabawy. Zapraszamy za rok.( w galerii zdjęcia wykonane przez  Gabrielę Chraboł)

Hanna Grzelec

przewod. MOZ NSZZ „Solidarność”

Pracowników Oświaty  w Rybniku.

16
Wrzesień
2013

manifestacja w warszawie

W czwartek, 12. września 2013. r. grupa ok. 30. osób z rybnickiej oświaty wzięła udział

w manifestacji pod MEN. Pojechali nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.

Nasze postulaty to: większe nakłady finansowe na oświatę, wstrzymanie prac nad Kartą Nauczyciela, zaprzestanie likwidacji szkół, zwolnień nauczycieli, a także domagaliśmy się podwyższenia wysokości płacy minimalnej i godnych warunków życia, w kontekście pracowników administracji i obsługi. Jednym słowem był to protest przeciwko dramatycznej sytuacji w polskiej oświacie.„Oświata jest dobrem całego narodu i nie wolno jej traktować jako wydatek budżetowy, ale jako ważną i niezbędną inwestycję w przyszłość młodego pokolenia. Nie możemy pozwolić, aby krótkowzroczne i nieprzemyślane zmiany doprowadziły do dalszego obniżenia jakości kształcenia pokoleń Polaków” – to treść petycji, którą wspólnie wystosowaliśmy do minister edukacji – Krystyny Szumilas.

Po oficjalnym zakończeniu protestu pracowników oświaty, na specjalne zaproszenie
Grzegorza Janika, posła Ziemi Rybnickiej udaliśmy się do sejmowej sali obrad, w której
odbywało się posiedzenie Izby. Poseł Grzegorz Janik wytłumaczył, że na sali są tylko
zainteresowani tematem obrad, pozostali pracują w różnych komisjach. Dla niektórych z
nas wizyta w tym niedostępnym na co dzień gmachu była naprawdę dużym przeżyciem.

16
Wrzesień
2013

zaproszenie

Zapraszamy do udziału w sportowej imprezie
„MASZERUJĄC PO ZDROWIE W JEJKOWICKICH LASACH PO SUPER TRASACH –
AKTYWIZACJA I INTEGRACJA PRACOWNIKÓW OŚWIATY I ICH RODZIN”
Jej  celem jest integracja pracowników oświaty, a także  popularyzacja nordic walking jako jednej z form zdrowego i aktywnego stylu życia.
TERMIN I MIEJSCE IMPREZY: 28.WRZESIEŃ 2013r.(sobota) – OŚRODEK „GZEL” (dojazd z Rybnika przez Chwałęcice,skręcić za szkołą w lewo, po przejechaniu ok.600m skręcić w prawo i jechać do końca).
PROGRAM :
Zbiórka o godz. 9.30 na „Gzelu”, pobór nr startowego.
Wspólna rozgrzewka i instruktaż „chodzenia z kijami”.
Godz. 10.30 start marszu na dwóch dystansach : mała pętla -ok.3,5km; duża pętla- ok.6,5km
Organizatorzy przewidują puchary i nagrody .
Wspólne biesiadowanie przy ognisku, grillu, grach i zabawach
Zapisy w biurach związków zawodowych do dnia 23.09.2013r.
Opłata wpisowa 5 zł.

INFORMACJE DODATKOWE:  G.Podleśny: 502328757; M.Kotyrba: 667037624

ORGANIZATORZY:

MOZ NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” PRACOWNIKÓW OŚWIATY W RYBNIKU
ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO ZARZĄD ODDZIAŁU W RYBNIKU
05
Wrzesień
2013

Piknik rodzinny

Serdecznie zapraszamy  14. września 2013 r. na   coroczny solidarnościowy piknik rodzinny. W tym roku zmieniamy miejsce. Piknik odbędzie się w Gotartowicach na lotnisku. Podobnie jak w ubiegłym roku bilety darmowe dla naszych  członków i ich dzieci (4-15 lat), dla osób zaproszonych bilet w cenie 15. zł. Zapisy do 7. września, odbiór biletów do 13. września. Na loterii rozlosowane zostaną niezwykle cenne i atrakcyjne fanty. Serdecznie zapraszam Hanna Grzelec

31
Lipiec
2013

dyżury w biurze w czasie wakacji

Serdecznie zapraszamy do naszego biura przy ul. Chrobrego 29.

Dyżury w czasie wakacji pełnione są we wtorki i czwartki od godz. 9.00 do 12.00.

31
Lipiec
2013

ŻYCZENIA


SPOKOJNEGO I ZASŁUŻONEGO URLOPU,

DUŻO SŁOŃCA, WYPOCZYNKU, PASJONUJĄCYCH PRZYGÓD,

NOWEGO SPOJRZENIA NA TO CO PRZED NAMI-

PRACOWNIKOM OŚWIATY

ŻYCZY ZARZĄD MOZ NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”

30
Czerwiec
2013

zaproszenie na piknik rodzinny

Już dziś zapraszamy na Piknik rodzinny, który odbędzie się 14. września 2013r. tym razem spotkamy sie na terenie lotniska  w Gotartowicach. Tradycyjnie zapewniamy liczne atracje i miłą zabawę.

Podobnie jak w ubiegłym roku bilety darmowe dla naszych  członków i ich dzieci (4-15 lat), dla osób zaproszonych bilet w cenie 15zł.

Zapisy do 7. września, odbiór biletów do 13. września.

Serdecznie zapraszamy.

15
Maj
2013

pielgrzymka do częstochowy

Wraz  z  ks. dr. Wojciechem  Wójtowiczem zapraszam  na coroczną  Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli do Częstochowy.

Solidarność Oświaty w Rybniku organizuje wyjazd 02. lipca 2013. r. Koszt: 30 zł.

Wyjazd spod Kościoła Św. Jadwigi o godz. 7.00, spod dworca PKP o godz. 7.15

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia przyjmujemy w Biurze przy ul. Chrobrego 29 lub telefonicznie 32 42 33 120 lub 533 651 947

do 22. czerwca.

Hanna Grzelec

« Poprzednia stronaNastępna strona »



COOKIES

Strona wykorzystuje pliki cookies: niewielkie pliki tekstowe przechowywane przez przeglądarkę internetową na urządzeniu użytkownika. W wielu przypadkach przeglądarki internetowe domyślnie dopuszczają stosowanie plików cookies. Użytkownicy mogą samodzielnie dokonywać zmian ustawień przeglądarki dotyczących akceptacji i przechowywania plików cookies. Jeśli nie wyłączysz w ustawieniach przeglądarki obsługi plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki.