|
|
 |
 |
05
Październik
2013
|
 |
|
 |
 |
 |
Z okazji Dnia Edukacji akademia, którą zakończy spektakl teatralny,
odbędzie się 15. października 2013. o godz.16.00 w Rybnickim Centrum Kultury (tzw. teatr). Zaproszenia dla wszystkich chętnych można odbierać w naszym Biurze przy ul. Chrobrego 29. Jubilaci, nasi członkowie muszą być obecni tego dnia w teatrze.
Hanna Grzelec
|
 |
 |
 |
22
Wrzesień
2013
|
 |
|
 |
 |
 |
Liczne atrakcje, gry i zabawy czekały na uczestników tegorocznego Pikniku Rodzinnego organizowanego przez MON NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Rybniku, który odbył się w sobotę 14.września 2013 na terenie Gotartowic obok lotniska. Piknik rozpoczął się o godz. 15. w programie przewidziano liczne gry i zabawy oraz różne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Na pewno na nudę nie narzekali najmłodsi, na których czekały: duża dmuchana zjeżdżalnia -zamek, a także stoisko z watą cukrową, zabawkami, balonami. Nieco starsi mogli sprawdzić swoje siły w qizie Trzy po Trzy. Natomiast wszyscy uczestnicy mogli spróbować wykazać się znajomością wiedzy o Rybniku. Dużą atrakcją były: pokaz bojowy zaprezentowany przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej z Rybnika oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy wykonany przez słuchaczy Policealnej Szkoły Medycznej w Rybniku.
Wisienką na torcie była loteria KARLIK 2013 z licznymi atrakcyjnymi fantami. Bawiący się mogli wygrać 117 cennych nagród oraz trzy nagrody główne: miniwieżę, wycieczkę do Zakopanego wraz z wejściem na baseny termalne oraz zestaw 10. zabiegów kosmetyczno-rehabilitacyjnych.
Na wszystkich uczestników oczekiwał smaczny poczęstunek wraz z napojami oraz domowe ciasta wykonane przez koleżanki ze Związku.
Nawet nieprzychylna pogoda nie zepsuła nam humoru i zabawy. Zapraszamy za rok.( w galerii zdjęcia wykonane przez Gabrielę Chraboł)
Hanna Grzelec
przewod. MOZ NSZZ „Solidarność”
Pracowników Oświaty w Rybniku.
|
 |
 |
 |
16
Wrzesień
2013
|
 |
|
 |
 |
 |

W czwartek, 12. września 2013. r. grupa ok. 30. osób z rybnickiej oświaty wzięła udział
w manifestacji pod MEN. Pojechali nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.
Nasze postulaty to: większe nakłady finansowe na oświatę, wstrzymanie prac nad Kartą Nauczyciela, zaprzestanie likwidacji szkół, zwolnień nauczycieli, a także domagaliśmy się podwyższenia wysokości płacy minimalnej i godnych warunków życia, w kontekście pracowników administracji i obsługi. Jednym słowem był to protest przeciwko dramatycznej sytuacji w polskiej oświacie.„Oświata jest dobrem całego narodu i nie wolno jej traktować jako wydatek budżetowy, ale jako ważną i niezbędną inwestycję w przyszłość młodego pokolenia. Nie możemy pozwolić, aby krótkowzroczne i nieprzemyślane zmiany doprowadziły do dalszego obniżenia jakości kształcenia pokoleń Polaków” – to treść petycji, którą wspólnie wystosowaliśmy do minister edukacji – Krystyny Szumilas.
Po oficjalnym zakończeniu protestu pracowników oświaty, na specjalne zaproszenie
Grzegorza Janika, posła Ziemi Rybnickiej udaliśmy się do sejmowej sali obrad, w której
odbywało się posiedzenie Izby. Poseł Grzegorz Janik wytłumaczył, że na sali są tylko
zainteresowani tematem obrad, pozostali pracują w różnych komisjach. Dla niektórych z
nas wizyta w tym niedostępnym na co dzień gmachu była naprawdę dużym przeżyciem.
|
 |
 |
 |
16
Wrzesień
2013
|
 |
|
 |
 |
 |
Zapraszamy do udziału w sportowej imprezie
„MASZERUJĄC PO ZDROWIE W JEJKOWICKICH LASACH PO SUPER TRASACH –
AKTYWIZACJA I INTEGRACJA PRACOWNIKÓW OŚWIATY I ICH RODZIN”
Jej celem jest integracja pracowników oświaty, a także popularyzacja nordic walking jako jednej z form zdrowego i aktywnego stylu życia.
TERMIN I MIEJSCE IMPREZY: 28.WRZESIEŃ 2013r.(sobota) – OŚRODEK „GZEL” (dojazd z Rybnika przez Chwałęcice,skręcić za szkołą w lewo, po przejechaniu ok.600m skręcić w prawo i jechać do końca).
PROGRAM :
Zbiórka o godz. 9.30 na „Gzelu”, pobór nr startowego.
Wspólna rozgrzewka i instruktaż „chodzenia z kijami”.
Godz. 10.30 start marszu na dwóch dystansach : mała pętla -ok.3,5km; duża pętla- ok.6,5km
Organizatorzy przewidują puchary i nagrody .
Wspólne biesiadowanie przy ognisku, grillu, grach i zabawach
Zapisy w biurach związków zawodowych do dnia 23.09.2013r.
Opłata wpisowa 5 zł.
INFORMACJE DODATKOWE: G.Podleśny: 502328757; M.Kotyrba: 667037624
ORGANIZATORZY:
MOZ NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” PRACOWNIKÓW OŚWIATY W RYBNIKU
ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO ZARZĄD ODDZIAŁU W RYBNIKU
|
 |
 |
 |
31
Lipiec
2013
|
 |
|
 |
 |
 |
SPOKOJNEGO I ZASŁUŻONEGO URLOPU,
DUŻO SŁOŃCA, WYPOCZYNKU, PASJONUJĄCYCH PRZYGÓD,
NOWEGO SPOJRZENIA NA TO CO PRZED NAMI-
PRACOWNIKOM OŚWIATY
ŻYCZY ZARZĄD MOZ NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”
|
 |
 |
 |
30
Czerwiec
2013
|
 |
|
 |
 |
 |
Już dziś zapraszamy na Piknik rodzinny, który odbędzie się 14. września 2013r. tym razem spotkamy sie na terenie lotniska w Gotartowicach. Tradycyjnie zapewniamy liczne atracje i miłą zabawę.
Podobnie jak w ubiegłym roku bilety darmowe dla naszych członków i ich dzieci (4-15 lat), dla osób zaproszonych bilet w cenie 15zł.
Zapisy do 7. września, odbiór biletów do 13. września.
Serdecznie zapraszamy.
|
 |
 |
 |
15
Maj
2013
|
 |
|
 |
 |
 |
Wraz z ks. dr. Wojciechem Wójtowiczem zapraszam na coroczną Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli do Częstochowy.
Solidarność Oświaty w Rybniku organizuje wyjazd 02. lipca 2013. r. Koszt: 30 zł.
Wyjazd spod Kościoła Św. Jadwigi o godz. 7.00, spod dworca PKP o godz. 7.15
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia przyjmujemy w Biurze przy ul. Chrobrego 29 lub telefonicznie 32 42 33 120 lub 533 651 947
do 22. czerwca.
Hanna Grzelec
|
 |
COOKIES
Strona wykorzystuje pliki cookies: niewielkie pliki tekstowe przechowywane przez przeglądarkę internetową na urządzeniu użytkownika. W wielu przypadkach przeglądarki internetowe domyślnie dopuszczają stosowanie plików cookies. Użytkownicy mogą samodzielnie dokonywać zmian ustawień przeglądarki dotyczących akceptacji i przechowywania plików cookies. Jeśli nie wyłączysz w ustawieniach przeglądarki obsługi plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki.
|